Ta Rozkosz Daje Dużo Zdrowia

Czy słyszałeś czytelniku o kimś, kto nie lubi przyjemności, rozkoszy? Z pewnością bardzo trudno kogoś takiego znaleźć. Nas umysł instynktownie ucieka od cierpienia i szuka rozkoszy. Niestety wiele przyjemnych rzeczy, które wynalazł człowiek wcześniej czy później przynosi więcej szkody niż pożytku.

Mam tu na myśli głownie używki takie jak herbata, kawa, alkohol, papierowy czy narkotyki. N krótką metę pomagają w znoszeniu stresu lub go łagodzą. Pomagają złagodzić różne niemiłe stany jak ból, smutek, depresje, ale potem „wystawiają słony rachunek” Kończy się zawsze mniejszymi lub większymi kłopotami ze zdrowiem i co gorsza uzależnieniem.

Tyczy się głównie alkoholu czy narkotyków. A co być powiedział o tym jak bym ci zaproponował jakiś bardzo przyjemny sposób na uzyskiwanie niesamowitych rozkoszy bez ryzyka utraty zdrowia? Mówię poważnie. Naprawdę istnieje taki sposób i założę się, że ty go znasz a na pewno o nim słyszałeś.

Tym czymś jest po prostu sex. Nie żartuje. Aktywność seksualna człowieka była jest i będzie poddawana bardzo wielu różnorakim badaniom naukowym Naukowcy odkryli już dawno, że uprawianie regularnie seksu przynosi bardzo wiele korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Konkretnie, jakie? Poniżej podaj kilka najważniejszych korzyści z uprawiania seksu.

1. Podczas uprawiania seksu znacząco rośnie ilość przeciwciał obronnych, więc maleje ryzyko przeziębień czy grypy.
2. Rozkosz, która daje uprawianie seksu, podnosi ciśnie krwi i wydzielanie m.in. endorfiny (jeden z hormonów szczęścia,)co sprzyja bardzo dobremu samopoczucia a to znosi stres.
3. Seks doskonale wpływa na doby sen.
4. Jeśli uprawiasz, co najmniej 3 razy w tygodniu wyglądasz 10 lat mniej niż rówieśnicy a więc seks także odmładza.
5. Oksytocyna tzw. hormon społeczny sprzyja trwałości związku poprzez uprawianie regularnego seksu.

Nie oznacza to oczywiście, że namawiam cię czytelniku do rozpusty i uprawienia seksu gdzie popadnie i z kim popadnie. To na pewno jest nierozsądne i czasami bardzo niezdrowe.
Ma tu na myśli głownie choroby przenoszone drogą płciową tzw. weneryczny czy AIDS.
To są bardzo poważne zagrożenia, ale z pewnością nie dotyczą wszystkich tych, którzy uprawiają regularnych seks ze stałymi partnerami, którzy sobie nawzajem ufają.

Reasumując uprawiajcie regularnie seks (tylko ze stałymi partnerami)a to z pewnością będzie sprzyjać zdrowiu wam obojgu.

Leave a Comment